Mire se erdhet :-)

Tuesday, December 13, 2011

Matane gardhit "te komshiut".

Miredita o miq:-) e mikesha te dashura:-)

Keto ditet me qiell gri, sikur te lodhin qe ne pike te mengjesit.

Mire qe flasim lirshem, se po te hiqeshim edhe duke gjerbur kete cajin tone te perditshem, muhabeti do te kish mbaruar me kohe.

Besoj ju ka ndodhur edhe ju qe te hidhni syte matane gardhit te komshiut.

Dashje pa dashje ne dite "me shi", kopshti yne na duket i pajete, bari i thate e lulet e vyshkura. Nderkohe, kopshti matane gardhit na qenka i gjelberuar!!!!

Nuk po flas per ndonje gardh fizik, por per te gjitha ato here, kur na duket sikur e gjithe bota e ka ne terezi cdo gje, pervec nesh.

Me ndodh edhe mua, qe fqinjet me duken me te qete se une, apo me te relaksuar.

Mendoni per ato raste, kur "dritat ne shtepine e komshiut" ju jane dukur me te shndritshme apo komshiu me punetor e i zoti.

Mikja ime, po sikur te te them qe edhe fqinjeve tuaj, kopshti matane gardhit te tyre ju duket me gjelberosh?

Le ta shijojme jeten tone ne gezimet dhe sfidat e perditshme, duke pasur nje zemer falenderuese. Le te vleresojme kedo dhe gjithcka qe kemi ne jeten tone:-)

Kesisoj nuk do te kemi kohe dhe nevoje qe te krahasohemi apo te shohim matane gardhit te komshiut.

Ndersa shkruaja me iken dritat dhe vendosa te pres me qetesi e durim kohen e ardhjes se energjise, nderkohe qe nisa te bej dicka tjeter per te cilen nuk me duhet energji elektrike.

Ika njerez, se mu boshatis filxhani i cajit;)

T'ju kem sa me mire!

Me dashuri,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment