Mire se erdhet :-)

Sunday, December 11, 2011

1001 pse-te e mia

Ja ku erdhi e shtuna. Nje nder ditet qe njerezit e shijojne si dite pushimi.

Ne si familje mezi e presim qe te bejme gjera qe nuk i bejme dot se bashku gjate javes.

Per dy jave femijet na kerkuan qe te shihnim se bashku nje emision te ri per femije, 1001 pse.

U gezuam edhe ne, pasi menduam qe do te jete dicka, nga e cila femijet do te mesojne gjera te reja.

Pasi mdoqem tri emisione me rradhe, kuptuam qe permes ketij emisioni femijet mesojne lehtesisht; qe te genjejne, te sajojne, te behen te pacipe, etj, etj.

Po ju more zonja e zoterinj qe beni keto emisione e skenare, a jeni prinder vete? Si nundeni more, qe gjoja nen idene per te krijuar situara per te qeshur, u mesoni vese femijeve?

Pse ua prishni dhe ndotni sinqetitetin? Pse u mesoni genjeshtra e sajesa?
Pse u shtini ndermend budallalleqe te panevojshme?
Pse i perdorni si kavje per eksperimentet tuaja te ndyra?
Cfare pyetjesh koti po u vendosni neper skenare?

Kam 1001 pse ne zemren time dhe shume zemerate, per demin qe po i beni brezit te ri dhe per mesazhet e keqija qe po ju percillni cdo jave;

"Te genjesh te ben te famshem", me tha nje femije tek bisedonim nje dite mes miqsh:-((


E indinjuar,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment