Mire se erdhet :-)

Friday, December 16, 2011

A je ti UFO?

Ja ku erdhi dhe mbremja e se premtes. Sot gatova qumeshtor, po te doni ju a jap receten super te thjeshte:)

Nderkohe qe po shkruaj nga telefoni, pres te me ftohet caji "Love spice tea".

Lexova nje status ne Facebook, te nje mikeshes time qe thoshte: " se te thuash te verteten e te mbahesh ne te, nganjehere nuk eshte e lehte."

Mendja ime e vazhdoi mendimin e saj me:" Madje te etiketojne UFO".

Jo nga ato UFO-t me tri sy e me veshe te cuditshem, UFO ne lidhje me "orientimin jetesor".

Ku kemi arritur keshtu? Si i kemi shkelur te gjitha me kembe dhe antivlerat i kemi ngritur ne piedestal.

E kam degjuar me veshet e mi dhe ma kane perplasur ne fytyre "A je gje UFO?" kur ne disa situata kam "rrezikuar" duke mbajtur krahun e se vertetes.

Po ty te kane pyetur "Mos je gje UFO?"

Ju uroj nje pasdite te kendshme;-)

Me dashuri,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment