Mire se erdhet :-)

Thursday, December 8, 2011

Iiii:-( pushim!!! Burri dhe femijet ne shtepi

Miremengjes te dashur/a çajshijues/e!

Jam njeriu me i lumtur ne bote qe sot eshte pushim dhe do e kem gjithe familjen neper shtepi.

Me pelqen tek ju degjoj hapat neper shtepi apo edhe kur fusin gishtin e vogel ne brumin e kekut te paperfunduar.

E di shume mire qe keto dite, do ikin, ndaj edhe dua ti shijoj te shtrenjter e mi deri ne maksimum. Do vije krejt si pa ndier, dita kur ne vend te tyre, do te me mbeten kujtimet:-(

Javen qe shkoi takova ca mikesha dhe, njera me tregoi sesi i kish mbetur ne mendje nje bisede qe kish degjuar ne parukeri.
"Iiiii, pushim neser. Aman do kem burrin e femijet neper kembe:-("

Nuk dua te gjykoj askend me kete rast, por ja qe edhe mua me beri pershtypje kjo deklarate.

Mendoj vetem sesi do te ndiheshin femijet dhe bashkeshorti nese une do te ndihesha dhe do te shprehesha ashtu per ta?
Po nese ata do te thoshin ashtu per mua?

Po ju le qe te shijoni diten tuaj te pushimit:-)

Me dashuri,
Edi Gogu

P.S. Mengjesi yne sot permban caj me uje te zier, nje fete limon, nje fete portokall e nje dy feta mandarina:)

No comments:

Post a Comment