Mire se erdhet :-)

Monday, May 31, 2010

Vajza rrit femijen e ngjizur permes incestit nga i jati

Te dashur miq,

Uroj qe te gjithe te jeni mire si me shendet ashtu edhe me angazhimet e tjera qe ju keni.
Ende nuk mund tu besoj vesheve nga ajo qe degjova ne edicionin e lajmeve mbreme. Incest i monstruoz i babait shqiptar me banim ne Greqi,me vajzat e tij qe ne moshen 6 dhe 8 vjec.

Kjo eshte mosha kur femija forcon tiparet e karakterit te tij dhe zhvillon personalitetin, individualitetin dhe perpiqet te gjeje vendin e tij ne familje, ne shkolle, ne shoqeri. Eshte mosha kur femijet vazhdojne te luajne me lodra dhe te shijojne femijerine dhe enderrat me te bukura feminore mes fantazise se perrallave dhe deshirave te pafundme.

As nuk mundem dot te shkruaj asnje fjale rreth traumes, frikes dhe dhunes seksuale, mendore dhe emocionale te ushtruar tek keto dy vajza, pikerisht nga babai i tyre.

Cfare figure aterore e frikshme! Nje person i tille nuk mund te quhet normalisht baba, kurre!!!

Tani pas shume vitesh abuzimi me to, njera nga vajzat ka sjelle ne jete, femijen e babait te saj!!!

Nderkohe qe babai abuzonte me vajzat ne sy te djalit te vogel, e ftonte dhe ate qe te shikonte dhe te mesonte sepse nje dite do te behej burre.

Nje baba i meson djemte te luajne futboll, te duan sportet, te behen te sjellshem dhe te kujdesshem me kedo, te ndihmojne familjen me pune "burrash", te "mbrojne" familjen e tyre, te jene te ndjeshem, te ndershem, punetore etj.

Ky baba e ftonte djalin e tij te behej monster, si vete ai.

Me falni sepse nuk mund te shkruaj dot me rreth kesaj ngjarjeje te frikshme qe me ka shokuar krejt.

Kur figura aterore ushtron dhune shumeformeshe mbi vete femijet e tij, cfare mund te presesh nga ata qe nuk te kane asgje?

Ndihem shume keq dhe e peshtjelluar nga kjo histori. Madje sot me treguan edhe nje histori tjeter incesti midis vellait te madh dhe motres 14 vjecare e cila eshte 6 muajshe shtatzene, nderkohe qe vajza ka kryer disa aborte me pare.

E tmerrshme!!!

Njerezit e komunitetit ku banojne personat qe permenda se fundmi rrefejne per plot raste te kesaj natyre, ku incesti ndodh dhe MBAHET I FSHEHTE ME FANATIZEM.

Se bashku per t'i thene "JO DHUNES NE FAMILJET SHQIPTARE!"

Edi Gogu

No comments:

Post a Comment