Mire se erdhet :-)

Friday, April 20, 2012

I padashur

A je ndier ndonjehere i/e padashur?

Mendohu mire, se te gjithe ndihemi te padashur nga dikush ne nje moment apo situate te caktuar.

Disa ndihen te padashur nga prinderit, vellazeria e tyre, miqte, mesuesja, shoket, fqinjet, koleget, vajzat e tjera ne pub, etj.

Ne te vertete ndonjehere ndodh qe keto ndjesi thjesht krijohen ne koken tone e mund te mos ekzistojne ne te vertete.

Ecja nen shi sot ne mengjes dhe mezi sa prisja te kthehesha tek Timoeli i vogel. Nuk doja qe ti mungoja e te ndihej si i padashur gjate mungeses time 1 oreshe.

E keni parasysh vete ju, sesi fluturojne mendimet nga njeri tek tjetri, nga femijet e mi, tek fqinjet qe humben mamane e tyre te shtrenjte ne nje moshe shume te re, tek te braktisurit.

Rruges time kalon edhe nje burre zhelan, plot plage te hapura e i uritur. Po ai si ndihet? A ndihet i padashur nga te gjithe? Nga zonja e parukerise qe e mallkon me ze te larte se ai vjen ere pisllek, nga pronari i Hammer-it se ju pengua kemba prane tij, nga bukepjekesi, pasi zhelani i mjete, qendron gjate e sheh me uri pertej vitrines, nga une qe e shoh dhe kam frike nga (mos ndoshta) agresiviteti i tij.

Nuk shkruaj dot me.

Ju pershendes;)

Me dashuri,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment