Mire se erdhet :-)

Friday, May 11, 2012

Caji me special (jashte shtepise:-)

Pershendetje miq;-)

E keni parasysh ate ndjenjen e mrekullueshme te te renit ne dashuri? Aman edhe une cfare them, patjeter qe e keni:-)

U be disa kohe qe kam dashur t'ju rrefej mbi nje ndjenjen time te re, por nuk kam pasur mundesi t'ju shkruaj.

Kam rene ne dashuri me Teofil-in, nje caj i ri francez, nje kombinim i mrekullueshem i gjetheve te shendetshme te cajit jeshil me petalet delikate te trendafilit.

Mos mendoni se me kane bere pjese te ndonje fushate reklamuese:-), ne thjesht po bejme muhabet.

Nje caj i nje delikatese te tille, te vjen i servitur me shume perkujdesje e miresjellje nga zonjat e zonjushat e sallonit te cajit, La vie en rose.

Hmmm, nuk te vjen te largohesh prej andej. Ambienti dhe muzika e zgjedhur te cojne ne nje nga ato kafet tipike franceze, ku koha ka ndalur ne vend dhe akrepat ecin me shpejtesine tende te gjerbjes se ketij lengu "magjik".

Per dashurine thone qe eshte e verber, e shurdhet, e marre...

Une kam perkufizimin tim personal per dashurine dhe padyshim qe dashuria ka edhe shije caji:-)

Me duhet ti le menjane filozofimet e sotme e te shoh se mos mu zgjua bebushi.

Me dashuri,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment