Mire se erdhet :-)

Thursday, February 10, 2011

Mashkulli i pare qe kam njohur


Nuk e mbaj mend mire se cfare kishe veshur ate dite kur te takova per here te pare, por e mbaj mend mire qe ishe ti mashkulli i pare qe kam njohur.

E mbaj mend mire ngrohtesine e kraheve te tyre qe me shtrenguan me shume dashuri, madje e mbaj mend edhe ndjesine qe me shkaktoi perqafimi yt. Nuk doja te largohesha kurre prej kraheve te tu.

Lekura jote qe e bute dhe e mbeshtetur pas faqes time percillte vec dashuri, siguri dhe prape shume dashuri.

Nuk i harroj dot syte e tu qe lumturoheshin ne fytyren time.
Zeri yt ishte zeri i pare mashkullor qe veshet e mi degjuan dhe e njihnin edhe mes mijera zerash te tjere. Zeri yt me jepte siguri atehere kur frikera mundoheshin te me merrnin frymen.

Ti me mesove sekrete qe askush tjeter nuk do te mund te mi mesonte, ti mashkulli i pare i rendesishem i jetes sime.

BABUSH te dua shume! Jam e lumtur dhe e bekuar qe kam nje baba si ty. Je shume i rendesishem per mua, njesoj si atehere kur me mbajte ne krahe per here te pare, me perqafove per here te pare, me puthe per here te pare, me bleve akulloren e pare, me qortove per here te pare, me pergezove per here te pare, kur punuam "si ekip" per here te pare.

Je babai me i mrekullueshem i te gjithe botes dhe une te dua shume.

Gezuar ditelindjen, i shtrenjti im :-)))

Me dashuri,
Edi Gogu

No comments:

Post a Comment