Mire se erdhet :-)

Monday, June 14, 2010

Oh sa gerhet...

Pershendetje te dashur miq:-)

Ndonjehere me ndodh qe perpiqem te gjej ndonje teme interesante per ta diskutuar ne blogun e cajit (keshtu e kam pagezuar shkurt kete blog) dhe krejt papritur nderroj mendim pasi bisedat jane me te kendshme mes miqsh, kur flet per gjera te perditshme.

Nje mikesha ime ankohet (me te drejte) se nuk mundet qe te flere dot e qete, pasi i shoqi gerhet shume.

Kjo eshte per te qeshur per disa, nderkohe qe per disa te tjere eshte nje sfide me vete. Arsyet se perse njerezit gerhasin jane te shumta, por nje FAKT eshte I PERBASHKET; askush nuk deshiron qe te gerrhase. Askush qe gerrhet nuk e be kete gje enkas, thjesht ndodh:-)))

Nje dite ndersa isha shtrire per te fjetur pas nje dite super te gjate mendova dicka shume interesante (te pakten keshtu me duket mua).

Fakti qe bashkeshorti yt gerrhet, eshte nje arsye mese e mjaftueshme qe ta falenderosh Perendine me gjithe shpirt qe e ke te shtrenjtin e zemres tende prane dhe gjalle. Askush nuk e di me siguri se kur do te jete fundi i jetes se tij, ndaj eshte shume e rendesishme qe te gjitha ditet ti jetojme me mbushulline dhe entuziasmin sikur jane dita e fundit ne kete jete.

Shume gra, njerez qe kane humbur njerezit e tyre te shtrenjte dhe te dashur, kane deshiruar me shume deshperim qe t'ua degjonin edhe njehere zerin, qofte edhe per pak.

Kur je ne shtrat dhe gerrhimat te bezdisin, ji mirenjohese qe e ke prane te dashurin e shpirtit tend dhe jo kujtime te te shkuares apo ndjenja vetmie dhe vrasjeje ndergjegjie.

Ka shume menyra per te gjetur me te miren ne cdo situate, thjesht duhet kendveshtrimi i duhur...

Ju uroj cdo te mire dhe mire u takofshim neser:-)

Me dashuri,

Edi Gogu

No comments:

Post a Comment